Тваринництво

Собівартість комбікормів для свиней можна знизити, використовуючи ферменти

Собівартість комбікормів для свиней можна знизити, використовуючи ферменти

Застосування ферментних препаратів у годівлі свиней стає економічно привабливим й актуальним з огляду на зростання цін на кормову сировину, бо гарантується швидка віддача та вигода від інвестицій.

Скорочення витрат корму на одиницю продукції – основна причина застосування ферментів у свинарстві, де частка кормів становить близько 70% загальних витрат. Оскільки ферменти підвищують засвоюваність обмінної енергії, білка, амінокислот, кальцію та фосфору, то собівартість комбікормів можна знизити, використовуючи у їх складі компоненти з низьким рівнем поживних речовин.

Ще кілька років тому питання про застосування екзогенних ферментних препаратів у складі комбікормів було суперечливим. Однак дослідження дії промислових ферментів, а також успішно розроблені ферментні препарати змінили ситуацію.

Нині ферменти широко застосовують у багатьох країнах світу для поліпшення якості кормів, які виготовляють на основі зерна ячменю, пшениці, суміші пшениці та ячменю, а також інших зернових культур. Найширшого поширення ферментні препарати досягли у Великій Британії, де ними збагачують понад 70% комбікормів для молодняку свиней.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!