Тваринництво

Скільки льону потрібно для збагачення курячих яєць омега-3 ПНЖК

За додаткового введення в раціон птиці насіння льону збільшується вміст ліноленової кислоти, як порівняти з комерційними раціонами, удвадцятеро-усорок у яйцях і вдесятеро ‒ у м’ясі курчат.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Поки що немає спільної думки щодо оптимальної кількості насіння льону в раціоні курей для отримання яєць, збагачених омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). Установлено, що згодовування курям раціону з умістом 10% і 20% розмеленого насіння льону забезпечує прогресивне накопичення в яйці омега-3 ПНЖК 261 мг і 527 мг на яйце відповідно ліноленової кислоти, 81 мг і 87 мг на яйце ‒ докозагексаєнової кислоти, не впливаючи на вміст холестерину.

Проте ефективність накопичення омега-3 ПНЖК у яйці знижується за підвищення їхнього вмісту в раціоні. Ба більше, підвищення вмісту льону в раціоні курей понад 10% може знизити продуктивність птиці.

Деякі дослідники зазначають, що збагачені яйця можна отримати лише тоді, коли рівень льону в раціоні буде не нижчим ніж 15%. Тому оптимальні раціони слід розробляти саме з таким умістом льону.

Як повідомлялося, співвідношення омега-6 й омега-3 жирних кислот у раціоні птиці впливає на імунітет.