Тваринництво

Скандали навколо українських яєць та меду є політично вмотивованими — Павленко

Скандали навколо українських яєць та меду є політично вмотивованими — Павленко

Скандали щодо низької якості продуктів харчування, експортованих з України, зокрема меду, що експортувався до Чехії, та яєць, що експортувалися до Ізраїлю, є політично вмотивованими.

Таку думку журналістам висловив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

Таким чином український аграрний експорт намагаються витіснити із зовнішніх ринків.

«Я особисто вважаю, що заяви щодо яєць в Ізраїлі та меду, який вивозився до Чехії, є політично вмотивованими та є спробами витіснити український аграрний експорт із зовнішніх ринків. Сальмонельоз в українських яйцях не знайшли. Ми зайшли з великими обсягами продукції на великий ринок яєць (в Ізраїль. – ред) і обвалили там ціни… Антибіотики знайшли у продукції лише однієї чеської компанії, що змішувала мед з різних країн», — сказав Павленко.

Нагадаємо, що на початку цього року контролюючі органи Ізраїлю заявили про наявність сальмонельозу в українських яйцях. Експорт яєць було призупинено до оголошення результату розслідування.

Результати досліджень, проведених українською стороною, показали відсутність сальмонельозу в яйцях, але підтверджена його наявність у пташиному посліді з одного з підприємств, що постачало яйця в Ізраїль.

Слідом за тим чеські контролюючі органи заявили про наявність антибіотиків в експортованому українському меді. Наразі експорт меду до Чехії призупинено та ведеться дослідження зразків експортованого меду на наявність антибіотиків.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!