Тваринництво

Ситуація з АЧС на продовольчих ринках виявилася більш оптимістичною, ніж очікувалося

Ситуація з АЧС на продовольчих ринках виявилася більш оптимістичною, ніж очікувалося

За час моніторингу АЧС на продовольчих ринках України було перевірено 3 тис. туш свиней. Умовно-позитивними виявилися менше трьох туш.

Про це розповів голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ).

«Для діагностики відбирали тканини селезінки та лімфовузли. Умовно-позитивними виявилися 0,1% зразків – менше трьох туш. Це добрий результат», – уточнив він.

Результати моніторингу, який відбувався в рамках проекту «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні: ІІ етап», виявилися більш оптимістичними, ніж очікувалося, додав Володимир Лапа.  «Вони означають, що побоювання щодо надзвичайно високої циркуляції вірусу у готовій продукції не справдилися», – пояснив він.

Це – проект пілотний, він унікальний, адже моніторинг у такому форматі ще ніхто не проводив,  додав міжнародний економіст у секторі агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Василь Говгера.

Довідка

Проект технічної допомоги «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні» реалізується ФАО та ЄБРР пільно АСУ. За чотири  роки існування проекту його бюджет складає майже $1 млн. Близько $250 тис. витрачено на закупівлю обладнання й супутніх матеріалів, які були передані регіональним ветеринарним лабораторіям Сум, Миколаєва та Житомира. В рамках проекту відбувалося навчання для лаборантів у кращій референс-лабораторії світу в Іспанії, симуляційні вправи для ветеринарів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!