Тваринництво

Шкірні хвороби у ВРХ часто переходять на прилеглі тканини й органи

Поділитись:
Шкірні хвороби у ВРХ часто переходять на прилеглі тканини й органи

Основна причина виникнення шкірних захворювань у великої рогатої худоби –  недотримання ветеринарно-санітарних норм і правил утримання, травматичні ушкодження на пасовищах і корівниках, відсутність регулярного огляду ветеринарним спеціалістом.

Шкірні ураження завдають тварині багато дискомфорту. Крім цього, захворювання шкіри часто переходять на прилеглі тканини й органи. Тому шкірна недуга є серйозною причиною для занепокоєння і потребує своєчасного лікування.

У разі виявлення будь-якого патологічного утворення або зміни на шкірі насамперед треба перевірити температуру. Її підвищення свідчить про наявність інфекційного процесу.

Якщо тварина постійно чухається в певних місцях, на яких видно почервоніння, гнійники, виразки, слід виявити етіологічний чинник. Якщо причиною цього є нашийник або кліщі, це визначається візуально. Проте, якщо причиною є будь-яка хвороба, самостійно зрозуміти, в чому річ, неможливо. Виявити захворювання допоможе тільки фахівець.

Найчастіше у ВРХ виявляють екземи, мокрицю, дерматит, гіподерматоз, демодекоз, лишай, воші. Причиною виникнення цих хвороб часто є механічні подразнення шкіри, потрапляння в організм патогенних мікробів або інвазійні ураження дрібними паразитами.

На тваринницьких фермах, у яких невчасно змінюють підстилки, чистять приміщення від гною, корови дуже часто страждають від дерматиту на ногах.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями