Тваринництво

«Шевченківське» збільшить потужність свиноферми завдяки оновленому свиноматочнику

«Шевченківське» збільшить потужність свиноферми завдяки оновленому свиноматочнику

Державне дослідне господарство «Шевченківське» (Київська область) нещодавно відкрило оновлений маточник для свиноматок і поросят.

Тепер там буде потокова цехова схема виробництва свинини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Завдяки оновленому свиноматочнику потужність ферми зросте з майже 3 тис. поросят до 5 тис.  щороку, повідомив директор ДП ДГ «Шевченківське» Олег Балагура.

«Щороку ми реалізуємо від 850 відгодованих свиней і понад 2 тис. поросят. У планах підприємства – щомісяця ставити на опорос по 34 свиноматки й вирощувати по 300 і більше поросят», – розповів він.

Реконструкцію будівлі здійснила група компаній «Брацлав».

«За попередніми підрахунками, цей проєкт, вартість якого разом із модернізацією приміщення та закупівлею сучасного обладнання для вирощування молодняку становила 3,4 млн грн, окупиться за два-три роки», – сказав Олег Балагура.

Всього встановлено 69 станків, уточнив головний зоотехнік ДГ «Шевченківське» Анатолій Крамар.

Вони працюватимуть змінно: свиноматка опоросилася – 28 днів поросята під нею побули, забрали – поставили другу свиню.

«Ми маємо на один опорос десять поросят, а тепер плануємо отримати на основну свиноматку 2,2 опоросу на рік. У нових умовах цього досягнути буде легше», – вважає Анатолій Крамар.

«Раніше було багато проблем із прибутковістю розведення свиней, але тепер ми робимо все, щоб свиноферма повністю себе окуповувала, – резюмував Олег Балагура. – І найголовніше – ми зможемо ще краще дбати про здоров’я свиноматок і поросят».

Як повідомлялося, чернігівський свинокомплекс «Україна» нарощує поголів’я.

Довідка

Дослідне господарство «Шевченківське» має в обробітку 3,5 тис. га землі, спеціалізується на виробництві рослинницької, зокрема елітного та репродуктивного насіння. Також займається виробництвом молока, має 1,5 тис. голів ВРХ, з яких 800 – дійні корови. Утримує 1,2 тис. голів свиней, із яких 60 – основних свиноматок. Є племінним заводом із розведення ВРХ породи голштин і свиней породи велика біла.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!