Тваринництво

Що провокує виникнення інтравагінальних гриж у свиней

Що провокує виникнення інтравагінальних гриж у свиней

Головною патологічною передумовою виникнення інтравагінальних гриж у свиней є збільшення розміру (розширення) внутрішнього пахового кільця.

Ця вада здебільшого передається спадково і є генетичною аномалією. У деяких господарствах, де масово виявляють грижоносіїв, ретельний аналіз показує, що серед нащадків певного кнура виявляють набагато більше хворих, ніж від інших плідників.

Нині для осіменіння свиноматок усе частіше використовують кнурів м’ясних порід чи гібридів. Це дозволяє отримувати швидкорослий приплід м’ясного напряму, що в умовах сьогодення є економічно вигідним. Спостереження показали, що серед нащадків таких кнурів значно частіше, ніж серед інших, виявляли кнурців з інтравагінальними грижами. Вони були практично в кожному гнізді поросят, отриманих від такого плідника. А от після його вибракування кількість хворих із цим захворюванням різко зменшувалася.

Довідка

За інтравагінальної грижі її вміст просовується через піхвовий канал у порожнину загальної піхвової оболонки безпосередньо до сім’яника. Інтравагінальні грижі частіше бувають лівосторонніми (75%), рідше – правосторонніми (25%), бо лівий сім’яник у самців більший і важчий за правий, більше відвисає, впливаючи на розмір лівого пахового каналу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!