Тваринництво

Щітка-чесалка важлива коровам не менше за їжу

Щітка-чесалка важлива коровам не менше за їжу

Потреба корів у чуханні не менша, ніж у їжі. Досліди демонструють, що встановлення щіток у корівнику збільшує надої на 1,5-2 л на день. До того ж забезпечується профілактика хвороб вимені та шкіри.

У країнах Європи до комфорту тварин ставляться досить відповідально, подекуди наявність щіток у корівнику прописана в законодавстві. Так, у Данії кожна корова в період лактації повинна мати доступ до ротаційної щітки-чесалки, а їхня мінімальна кількість визначається з розрахунку одна щітка на 50 голів.

Більшість українських фермерів ставиться до питання комфорту тварин за залишковим принципом, хоча потребу в чуханні вигідніше задовольнити. Тварині треба усунути свербіж і зняти стрес, інакше інші потреби (голод, спрага) відійдуть на другий план і не будуть задовольнятися повною мірою, що є причиною зниження продуктивності.

Центр досліджень і молочних продуктів Університету Британської Колумбії провів експеримент і визначив, що корови однаково активно намагаються здобути їжу й дістатися до електричної щітки-чесалки.

Для цього приміщення з кормом і щітками закривали ворітьми, для відкриття яких потрібно було докладати зусиль, і кожного разу потрібне зусилля збільшували. Проте корови все одно намагалася відкривати ворота як до їжі, так і до щіток аж до моменту, коли потрібне зусилля не перевищило фізичні можливості тварин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!