Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Середньозважена ціна на молоко цього року може сягнути 12,87 грн/кг

У 2021 році триватиме висхідний рух середньозваженої ціни на молоко. Зрештою вона може досягти 12,87 грн/кг.

Про це повідомив головний аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Експерти побоюються, що ціна на молоко цього року буде досить залежною від економічної ситуації в світі в цілому. Хоча за підсумками 2020 року можна констатувати, що молочна галузь досить міцно витримала удар пандемії і серії локдаунів, зауважив експерт.

За словами Володимира Андрійця, напевно, буде сезонне зниження до кінця літа. Але наскільки суттєвим, прогнозувати важко, адже дефіцит сировини є головним чинником, що стримує сезонне падіння і водночас є драйвером висхідного руху цін на молоко Україні останні два роки. Подальше ж зростання ціни на молоко-сировину залежатиме від рівня попиту, який вочевидь збережеться, майбутніх цін на корми та інфляційних процесів.

«Орієнтовно прогноз такий: наразі маємо середньозважену ціну 11,64 грн/кг, до кінця літа буде сезонне зниження до 11 грн/кг. Після чого очікується зростання до 12,87 грн/кг», – резюмував експерт.

Він зазначив, що молочний ринок України і ціноутворення в цілому залежать від економічної ситуації на ринку та повністю регулюються попитом і пропозицією.

«За негативного сценарію прогноз відповідатиме пунктирній лінії (див. рисунок), – наголосив Володимир Андрієць. – Але такий варіант малоймовірний, оскільки він ураховує складну економічну ситуацію в цілому. Крім того, цьому протистоятиме дефіцит сировини в країні. Переробники перебувають у непростій ситуації: ніхто не хоче втрачати базу своєї сировини».