Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Світова молочна галузь: поступове відновлення з невизначеним майбутнім

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Аналітики IFCN констатували незначне підвищення світової ціни на молоко у зв’язку з помірним зростанням цін на більшість біржових молочних товарів.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока за результатами участі у вебінарі IFCN. 

Помірне підвищення цін на вершкове масло на початку місяця поки утримує ціни на стабільному рівні, хоча, враховуючи світовий баланс по цьому продукту, найвірогідніше це триватиме не так довго.

Світовий ринок сиру демонструє зростання цін на тлі стурбованості погодними умовами та зростання попиту у головних імпортерів на кінець року.

Ціни на сухе знежирене молоко також демонструють висхідний тренд, драйвером якого вважають зростання азійського попиту.

Ситуація з сухим незбираним молоком складніша та неоднозначна. З одного боку, спостерігається зниження попиту імпортозалежних регіонів (Середній Схід), а з іншого, підвищення купівельної активності з боку Китаю, що врівноважує ситуацію.

Відтак аналітики обережно змінюють свої прогнози у бік підвищення. Прогнози Stone X на наступні 12 місяців базуються на цільовому рівні $35/100 кг, Rabobank прогнозує рух ціни в діапазоні $33-35/100 кг, Fonterra менш оптимістична, і вважає, що коридор цін буде в межах $28-33/100 кг.

Проте такі прогнози є досить хиткими, тому ключові світові аналітичні агенції все ще схильні до думки, що сценарій низьких цін є ймовірнішим, оскільки у головних експортерів спостерігається солідне нарощування виробництва молока, а світовий попит з боку багатьох імпортерів може бути недостатнім за економічного спаду.

Прогноз цін на IV квартал 2020 року такий: Нова Зеландія – $36,8/100 кг, ЄС – $35/100 кг, США – $34,6/100 кг.

Нагадаємо, індекс цін на молочну продукцію на останніх торгах GDT зріс на 2,2%.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ