Рої сарани можуть стати кормом для курей
Величезні рої сарани – близько 60 млн комах – завдали величезних збитків урожаю в країнах Східної Африки, Азії та Близького Сходу. Пакистанські вчені придумали, як перетворити цих шкідників на корм для курей. Їхній інноваційний пілотний проєкт заохочує фермерів ловити сарану, пише Poultry World.
Під гаслом «Спіймай сарану. Зароби гроші. Збережи врожай» проєкт запропонував фермерам платити 20 пакистанських рупій ($0,12) за кожен кілограм спійманої сарани. Сарана літає тільки при денному світлі. Вночі вона збирається на деревах і на відкритих місцевостях у піщаних районах, де до світанку залишається майже нерухомою.
У середньому за ніч громада відловлює 7 тонн сарани, яку зважують і продають довколишніх кормовим підприємствам. За ніч кожен фермер заробляє до 20 тис. пакистанських рупій ($125).
Генеральний директор компанії Hi-Tech Feeds Мухаммад Атар каже, що його фірма годувала сараною своїх курчат-бройлерів протягом п’ятитижневого дослідження. «Усі аспекти харчування вийшли позитивними. Якщо ми зможемо зловити сарану, не обприскуючи її, біологічна цінність підніметься, і вона має гарний потенціал для використання у кормах для риби, птиці і навіть ВРХ», – зазначив він.
Соя містить 45% білка, в той час як сарана – 70%. До того ж сарана є безкоштовною, витрати лише на збирання й сушіння, наголосив Мухаммад Атар.
Найскладніша частина цього проекту – підтвердити те, що сарана не містить пестицидів, які заборонені для харчування.
Як повідомлялося, ФАО розробила інноваційний інструмент для боротьби з сараною.