Агрономія

У Пакистані оголосили надзвичайний стан через нашестя сарани

Acrididae – Locusta migratoria

Уряд Пакистану оголосив надзвичайний стан через нашестя сарани у східній частині країни, повідомляє «Украгроконсалт».

«Ми зіткнулися з найбільшою навалою сарани за останні два десятиліття і вирішили оголосити надзвичайний стан в країні для боротьби із загрозою», – заявив прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан.

Пустельна сарана перемістилася до Пакистану з Ірану в червні і вже розорила посіви бавовнику, пшениці, кукурудзи та інших культур.

Розмноженню шкідника сприяли погодні умови, а реакція уряду виявилася занадто повільною. І зараз великомасштабні знищення сараною важливих агрокультур загрожують продовольчій безпеці країни.

Як пише пакистанська газета Dawn, міністр національної продовольчої безпеки Махдум Хусрев Бахтіяр повідомив, що в даний час скупчення сарани знаходяться на пакистано-індійського кордону навколо Холістан і раніше відзначені в Сінді і Белуджистані.

«Атака сарани безпрецедентна і викликає тривогу», – сказав Бахтіяр пакистанським законодавцям на брифінгу в п’ятницю.

«Проти комахи були вжиті заходи на більш ніж 121 400 га, на 20 000 га проведені пестицидні обробки. Районні державні адміністрації, громадські організації, авіаційні підрозділи і збройні сили стануть до ладу для боротьби з нашестям сарани і збереження врожаю», – повідомив міністр національної продовольчої безпеки країни Махдум Хусрев Бахтіяр.

Імран Хан пообіцяв взяти питання під особистий контроль, оскільки захист сільського господарства та фермерів є пріоритетом уряду.

Як повідомлялося раніше, країни Східної Африки потерпають від нашестя пустельної сарани.

Також повідомлялося про найсерйозніше за 25 років нашестя сарани в Індії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!