Агрономія

ФАО розробила інноваційний інструмент для боротьби з сараною

У 2020 році аграрії отримають доступ до унікальної технології, яка спростить боротьбу з сараною. Інновація, розроблена фахівцями ФАО, – це поєднання спеціального програмного забезпечення та безпілотної техніки.

Про це повідомляється на сайті організації.

«ФАО розробила новаторський інструмент, який дозволяє польовим командам по всьому світу картографувати рухи сарани в країнах і взяти рій під контроль, перш ніж він завдасть серйозної шкоди», – йдеться в повідомленні.

Програма eLocust3 — це портативний додаток для планшета, доступний на сьогодні англійською, французькою та арабською мовами, який записує та передає через супутник у режимі реального часу дані з віддалених районів до національних центрів боротьби із сараною та до інформаційної служби ФАО в Римі.

Починаючи з 2015 року, 450 таких кишенькових пристроїв було розповсюджено серед польових команд у 24 країнах Північної Африки, Близького Сходу та Південно-Західної Азії.

Дані eLocust3 формують широку картину місця перебування сарани по всьому світу, що дозволяє центру прогнозувати схеми перельотів та попереджати країни з високим ризиком, щоб ті могли вжити запобіжних засобів. Цілодобовий моніторинг ФАО даних і супутникових знімків дозволяє створювати прогнози на 6 тижнів уперед.

Польові команди відмінно виконують роботу зі збору даних, але в таких країнах, як Мавританія чи Судан, де пустелі мають гігантські розміри, дістатися до кожного куточка практично неможливо. Аби розв’язати цю проблему, ФАО працює над поєднанням безпілотних технологій з програмою eLocust3. Це дасть можливість польовим командам ефективніше проводити обстеження та охоплювати ширші райони.

Безпілотник з фіксованим крилом може пролетіти близько 100 км під час збору даних, обробляючи зображення як карту. Своєю чергою, карта спрямовувала б оглядові команди на місцях до ділянок розміром з точністю до 5 км для подальшого огляду за допомогою дрона-мультикоптера.

Якщо будуть виявлені значні зараження, то контрольний безпілотник може навіть безпечно та ефективно розсіювати пестициди, запобігаючи утворенню роїв сарани, мінімізуючи при цьому вплив пестицидів на людину. Перші такі дрони мають бути доступні для аграріїв у 2020 році.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!