Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Робот годує свиней під класичну музику

Компанія Roboagro (Бразилія) розробила робота, здатного як годувати свиней, так і заощаджувати 4,2 тис. євро на рік за кожну партію з 1 тис. тварин на більш ніж 500 фермах на півдні Бразилії.

Про це пише Pig Progress.

Робот грає класичну музику і використовує лінійні дозатори. Тварини розділені в загонах для отримання точної кількості кожного виду корму протягом дня.

Використання класичної музики при роздачі кормів тваринам засновано на результатах кількох дослідженнях, які доводять ефективність такого типу стратегії на етапі відгодівлі свиней. Так, сенсорне збагачення навколишнього середовища поліпшує поведінку, підтримує темпи росту і знижує споживання кормів.

Ще однією перевагою такої стратегії є можливість скоротити кількість тварин у загоні, що позитивно впливає на якість м’яса й управління тваринами.

Технологія, що отримала назву «свинарство 4.0», знижує витрати на робочу силу і покращує якість м’яса завдяки кращому благополуччю тварин. Крім того, вона поліпшує якість життя фермерів.

Система годує свиней за заздалегідь визначеним графіком і здійснює коригування в реальному часі відповідно до споживання, мінімально контактуючи з людиною. Тобто цей процес підвищує точність і контролює кожен кілограм корму, який розподіляється на одну свиню.

«У сучасних годівницях багато відходів, відсутні управління й інформація, – зазначив директор Roboagro Джовані Молін. – Роботизоване регулювання дає фермеру можливість коригувати своє виробництво відповідно до коливань ринку і витрат на виробництво».

Робот для годування свиней уже встановлений у трьох південних штатах Бразилії. У цілому на його частку припадає 66% всього свинарського виробництва  Бразилії.

Журнали