Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Різноманітність клінічних проявів полімікроелементозів у ВРХ утруднює своєчасне встановлення діагнозу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Різноманітність клінічних проявів полімікроелементозів у ВРХ утруднює своєчасне встановлення діагнозу

Визначення мікроелементів у сироватці крові корів є одним із інструментів своєчасної діагностики полімікроелементозів.

Різноманітність клінічних проявів полімікроелементозів утруднює своєчасне встановлення діагнозу та може призвести до значних економічних збитків. Проте за певними симптомами їх усе ж можна діагностувати.

Наприклад, брак цинку у великої рогатої худоби може спричинити порушення обміну речовин, репродуктивної функції, дерматити, ураження суглобів, зниження імунної реактивності тощо.

Дефіцит міді характеризується зниженням молочної продуктивності, приростів маси, порушенням апетиту, у частини тварин уражуються суглоби. На спині та в ділянці паху шерсть набуває бурого відтінку, характерне також випадіння шерсті навколо очей.

За надлишку міді у ВРХ спостерігають загальну слабкість, зниження або відсутність апетиту, розлади жуйки, іноді – діарею, паренхіматозну жовтяницю та гемоглобінурію.

За умов надлишкового надходження залізо накопичується в органах і тканинах корів, особливо в печінці, у вигляді токсичного гемосидерину. Крім того, порушується засвоєння кальцію, марганцю, цинку, вітамінів А і Е, знижується споживання кормів і продуктивність тварин.

Дефіцит марганцю може призвести до затримки росту й розвитку тварин, порушення репродуктивної функції, розладу нервової системи. Через брак цього елемента порушуються вуглеводний, мінеральний і вітамінний обміни, знижується кислотна місткість тощо.

Надлишок марганцю спричиняє розлади нервової системи, гіпофункцію щитоподібної залози, порушення ліпідного обміну, запалення легенів, марганцевий рахіт.

Брак селену в організмі ВРХ може призвести до порушень обміну вітамінів А і Е, некрозу печінки, порушення репродуктивної функції, розладу ендокринної, серцево-судинної, дихальної, травної та нервової систем.

Як повідомлялося, марковані вакцини перспективні для профілактики інфекційного ринотрахеїту у ВРХ.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!