Тваринництво

Равликова ферма Snails House поки відклала розширення площі вирощування

Равликова ферма Snails House поки відклала розширення площі вирощування

Равликова ферма Snails House (Харківська область) через пандемію скоротила в десятки разів експорт своєї продукції.

Про це розповів AgroTimes директор Snails House Валерій Ігнатов.

Ферма вирощує равликів на площі 30 га – найбільшій в Україні – і може виробляти 500-700 тонн на рік. Серед напрямків її равликового експорту – такі країни, як Франція, Італія, Португалія.

«Однак нині через пандемію європейський ринок перенасичений пропозиціями, заклади громадського харчування працюють з обмеженнями, споживацький попит скоротився, – зазначив Валерій Ігнатов. – До того ж логістика в Європі ускладнена, бо навіть усередині однієї країни діють обмеження на пересування між регіонами. Все це спричинило падіння цін на равлика. Наразі оптова ціна становить 2,5-3,5 євро/кг».

За словами фермера, ще торік вони були готові подвоїти площу вирощування равликів, але поки відклали розширення.

Хоча він сподівається, що до наступного року ринок стабілізується. А поки не опускає руки, бо вихід, переконаний Валерій Ігнатов, завжди є. Так, проводить екскурсії на равликову ферму, які передбачають і дегустацію.

«Наразі ми вже розмірковуємо над тим, аби створити сімейний ресторан, де до страв із равликів пропонувати вино і сири, – розповів директор ферми. – У Харківській області є крафтові виробники, і з ними можна співпрацювати».

Виробники равликів сьогодні шукають вихід у кооперації, додав він. «Гадаю, це має сенс, і дозволяє малим виробникам утриматися на плаву», – резюмував Валерій Ігнатов.

Як повідомлялося, головними покупцями українських молюсків протягом 2020 року були Туреччина, Литва й Іспанія.