Ранній початок функціонування кишківника птиці пришвидшує її ріст
Розвиток травного тракту птиці відбувається протягом інкубації, але функціональні властивості тонкого кишківника починають розвиватися протягом останньої чверті ембріонального розвитку. Наприкінці інкубації в цьому відділі кишківника відбуваються інтенсивні молекулярні, клітинні й морфологічні зміни.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Цей процес триває і після виводу, коли розвиток шлунково-кишкового тракту прискорюється для перетравлення та засвоєння поживних речовин із корму. Встановлено, що після виводу пташеняти вага тонкого кишківника починає швидко збільшуватися завдяки проліферації та диференціації ентероцитів.
Окрім цього, через кілька днів після виводу завершується формування крипт, їхній розмір збільшується.
Важливу роль у становленні функцій тонкого кишківника відіграє час, коли молодняк отримує їжу і воду: годівля птиці безпосередньо після виводу прискорює морфологічний розвиток тонкого кишківника. А затримка в годівлі на 24-48 годин зменшує довжину ворсинок кишківника, знижує розмір крипт і швидкість міграції ентероцитів, негативно впливає на абсорбційні й захисні функції тонкого кишківника.
Залишкового жовтка недостатньо для живлення птиці в період до першої годівлі, ініціація росту залежить саме від отримання птицею кормів, компоненти яких стають доповненням до поживних речовин жовтка. Що раніше птиця отримає доступ до їжі й води, тим кращою буде її збереженість, ріст, розвиток м’язів, стійкість до захворювань.
Кишківник відіграє головну роль у забезпеченні організму поживними речовинами. Чим швидше він почне виконувати свої функції в повному обсязі, тим краще засвоюватимуться компоненти корму, пришвидшиться ріст молодняку, посилиться його стійкість до інфекційних і метаболічних захворювань.
Як повідомлялося, введення поживних речовин в яйце дає пташенятам поштовх до набору ваги.
Нагадаємо, заселення корисною мікрофлорою кишківника птиці обов’язкове з першого дня вирощування.