Тваринництво

Введення поживних речовин в яйце дає пташенятам поштовх до набору ваги

Роль інкубації й ембріонального розвитку в онтогенезі відіграє птиці посилюється через те, що строк вирощування м’ясних кросів скорочується і початок продуктивності яєчних пришвидшується.

Усе, що підтримує або обмежує ріст і розвиток зародків у процесі інкубації, помітно впливає на весь період вирощування птиці та її здоров’я. Тому має значення час від виведення молодняку до його посадки на вирощування, пише журнал «Наше птахівництво».

Успішність застосування вакцинації in ovo дала поштовх розвитку дослідженням щодо введення таким способом у яйце інших препаратів: вітамінів, амінокислот, антибіотиків, певних поживних компонентів. Учені передбачали, що проведення подібних заходів дозволить впливати на виведення молодняку, його збереженість у перші дні життя та продуктивні показники птиці.

Практика показує, що в більшості випадків доступ до корму та води молодняк отримує лише через 36-48 годин після виводу. За цей час знижується вага пташенят, затримується розвиток кишківника та м’язів. Для ліквідації цього розриву розробляються технології з ранньої годівлі, що передбачають уведення поживних речовин до зародка, що розвивається, забезпечення молодняку їжею та водою в інкубаторії або під час транспортування до місць вирощування, застосування престартового корму з високою засвоюваністю.

Дослідження останніх років показали, що введення поживних речовин в яйце на пізніх стадіях ембріонального розвитку дає пташенятам поштовх до набору ваги, покращує якість молодняку, підвищує запаси глікогену, прискорює розвиток кишківника та м’язів, спонукає молодняк вживати більше корму.