Тваринництво

Чотири причини, чому ремонтні свинки не можуть вигодувати потомство

Чотири причини, чому ремонтні свинки не можуть вигодувати потомство

Ремонтні свинки не здатні вигодувати своє потомство через низку проблем.

Про це розповів незалежний експерт Олександр Похваленко.

По-перше, через генетичну обмеженість. Так, порода дюрок генетично обмежена у вигодовуванні. «Гормональна система свиней цієї породи працює так, що молочні залози виробляють обмежену кількість молока, – зазначив він. – Але це не стосується материнських порід великої білої та ландраса».

По-друге, неправильне вирощування ремонтних свинок. Мається на увазі перегодовування тварин у 60-90 днів. Свинка стрімко росте, а молочні залози і неї недорозвинені. Це дуже часто зустрічається зараз у господарствах, наголосив експерт. Обмежена кількість молочних залоз – обмежена кількість молока.

По-третє, неправильна годівля ремонтної свинки після опоросу на 7-10-й день. «Якщо ремонтну свинку перегодовувати в перший тиждень, то приблизно на 7-10-й день вона починає виділяти молока більше, ніж можуть спожити її поросята», – пояснив Олександр Похваленко. У неї спостерігається мастит, який можна й не помітити. Але добре помітно різке зменшення молочності після 10-12-го дня, додав він.

По-четверте, менеджмент – робота з ремонтними свинками під час і після опоросу. Схема годування ремонтної свинки передбачає, що в момент опоросу свинці згодовують комбікорм в обсязі приблизно 1% від її живої ваги.  

«Якщо свинка прийшла на опорос у вазі 180 кг, я рекомендую починати годувати її вволю лише на 10-й день, – зазначив Олександр Похваленко. – Відтак є можливість поступово нарощувати молочну продуктивність, якої вистачить для поросят, і не допустити синдрому метрит-мастит-агалактії».

Як повідомлялося, є дві причини, чому ремонтні свинки не приходять в охоту.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!