Тваринництво

Чотири причини, чому ремонтні свинки не можуть вигодувати потомство

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Чотири причини, чому ремонтні свинки не можуть вигодувати потомство

Ремонтні свинки не здатні вигодувати своє потомство через низку проблем.

Про це розповів незалежний експерт Олександр Похваленко.

По-перше, через генетичну обмеженість. Так, порода дюрок генетично обмежена у вигодовуванні. «Гормональна система свиней цієї породи працює так, що молочні залози виробляють обмежену кількість молока, – зазначив він. – Але це не стосується материнських порід великої білої та ландраса».

По-друге, неправильне вирощування ремонтних свинок. Мається на увазі перегодовування тварин у 60-90 днів. Свинка стрімко росте, а молочні залози і неї недорозвинені. Це дуже часто зустрічається зараз у господарствах, наголосив експерт. Обмежена кількість молочних залоз – обмежена кількість молока.

По-третє, неправильна годівля ремонтної свинки після опоросу на 7-10-й день. «Якщо ремонтну свинку перегодовувати в перший тиждень, то приблизно на 7-10-й день вона починає виділяти молока більше, ніж можуть спожити її поросята», – пояснив Олександр Похваленко. У неї спостерігається мастит, який можна й не помітити. Але добре помітно різке зменшення молочності після 10-12-го дня, додав він.

По-четверте, менеджмент – робота з ремонтними свинками під час і після опоросу. Схема годування ремонтної свинки передбачає, що в момент опоросу свинці згодовують комбікорм в обсязі приблизно 1% від її живої ваги.  

«Якщо свинка прийшла на опорос у вазі 180 кг, я рекомендую починати годувати її вволю лише на 10-й день, – зазначив Олександр Похваленко. – Відтак є можливість поступово нарощувати молочну продуктивність, якої вистачить для поросят, і не допустити синдрому метрит-мастит-агалактії».

Як повідомлялося, є дві причини, чому ремонтні свинки не приходять в охоту.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями