Тваринництво

Чому ремонтні свинки не приходять в охоту

Ремонтні свинки повинні прийти в першу охоту у віці 170-180 діб. Проте вони здатні проявляти статеву зрілість і в 150 днів – за інтенсивної годівлі.

Середньодобові прирости при цьому становлять від 750 г, а за нормою мають бути 650-700 г.

Про це на конференції «Свинокомплекс-2019» розповів незалежний експерт Олександр Похваленко.

Причин, чому ремонтні свинки не приходять в охоту, може бути дві:

– Тварини раніше (у 150 днів) прийшли в першу охоту, і в 240 днів мають четверту-п’яту згасаючу охоту, яка може й не проявлятися.

– Тварини дійсно ще не приходили в охоту. Після введення гормонального препарату ПГ-600 є 99% гарантії, що вони прийдуть в охоту.

За словами Олександра Похваленка, часто в господарствах ремонтних свинок годують за схемою від 30 до 100 кг, як тварин на відгодівлі – вволю. А потім їх розвиток загальмовують, і після досягнення ними ваги 100 кг дають корм поросних свиноматок. «Така картина зустрічається у кожному другому господарстві», – наголосив він.

Частина господарств свинок 60-90 кг годують кормом для свиноматок, щоб загальмувати їхній приріст. Норми мікроелементів дуже схожі у супоросних свиноматок і ремонтних свинок у цьому віці.

Частина господарств використовують комбікорм для відгодівлі. Цей комбікорм має велику енергетику, яка своєю чергою дає високі середньодобові прирости. Отже, ремонтна свинка росте інтенсивніше і раніше приходить в охоту, зауважив експерт.

За використання комбікорму для свиноматок може спостерігатися недорозвинення статевої системи.

«Те, що свинки дійсно не прийшли в охоту до 240 днів, може бути спричинено грубим порушенням технології утримання тварин; годівлею незбалансованими кормами; відсутністю контакту з кнуром, а також некваліфікованим персоналом, який не може виявити охоту в ремонтних свинок», – пояснив Олександр Похваленко.

Довідка

Середні стандарти осіменіння ремонтних свинок: вік – 230-250 днів, вага – 130-140 кг, цикл – друга-третя охота.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!