Птаховиробники намагаються компенсувати зимову кризу
Зимовий період для виробників м’яса птиці виявився дуже важким. Висока ціна на зернові культури а, відповідно, на комбікорми й комунальні тарифи значно ускладнила ситуацію. Багато птахогосподарств працювали без прибутку.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Андрій Піддубний, власник ФОП Піддубний А. О. (Полтавська область), постачальника добового молодняку бройлерів.
«Ціни на молодняк птиці були низькі, несумісні з витратами на його вирощування, – пояснив він. – До того ж дуже впав попит на молодняк. І тільки з початком сезону інкубації ситуація більш-менш покращилася, птаховиробники намагаються компенсувати зимову кризу».
За словами підприємця, ситуація на ринку птахівництва нині неконтрольована та нестабільна. Ніхто не може прогнозувати, що буде з ринком далі і як на ньому працювати найближчим часом.
Все ще актуальною і важливою проблемою залишається висока вартість комбікорму, наголосив Андрій Піддубний.
«Особливо важко в цій ситуації невеликим господарствам, які мають обмежені ресурси, через що такі коливання в ціні на корми негативно позначаються на їхній рентабельності, – зазначив він. – Звичайно, деякі великі холдинги не так відчутно реагують на цінові коливання, бо мають дотації від держави. Тому вони можуть диктувати і ціни на м’ясо курки на ринку, то підіймаючи, то різко знижуючи їх. Хоча я вважаю, що розподіляти компенсації потрібно й на фермерські господарства, які справді потребують підтримки держави».
Нагадаємо, виробники прогнозують подальше зростання ціни на курятину.