Тваринництво

Причиною канібалізму в свиней зрідка буває лише один чинник

Причиною канібалізму в свиней зрідка буває лише один чинник

Канібалізм проявляється у свиней, якщо вони мало сплять і не споживають достатньо корму. Це підвищує рівень стресу, що виливається в агресією: свині кусають одне одного за вуха, боки та хвости.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Часто канібалізм, який починає проявлятися в групі свиней, складно зупинити.

«З мого досвіду канібалізм зрідка спричинює тільки один чинник – наприклад, протяги, – зазначає директор компанії Genesus Inc. у Європі та СНД Саймон Грей. – Зазвичай це кілька причин, між якими втрачено баланс. Майже у всіх свинарниках завжди є певні чинники, що провокують канібалізм. Якщо їх тільки два-три, свині в нормі. Додайте ще один або два, і баланс буде порушено».

Одним із чинників є генетика: певні популяції свиней більш схильні до канібалізму, ніж інші. Так, кусання хвоста є спадковою ознакою з низьким рівнем спадковості та важко піддається вимірюванню, бо завжди є проблеми навколишнього середовища, менеджменту тощо.

Деякі генетичні компанії навіть розглядали агресію як генетичну ознаку й намагалися її зменшити.

«Це не означає, що всі генетичні типи не можуть проявляти канібалізм. Це також не означає, що певний генетичний тип буде завжди цю патологію проявляти, – наголошує Саймон Грей. – Це означає, що генетика є одним із провокативних чинників, і якщо ви утримуєте генетичний тип, більш схильний до канібалізму, потрібно звернути увагу на покращення менеджменту – щоб знизити вплив інших чинників, які можуть порушити баланс».

За його словами, свині від Genesus не захищені від прояву канібалізму, але потерпають від нього менше, ніж інші генетичні типи: вони надто зайняті споживанням корму, щоб поїдати один одного.

Як повідомлялося, канібалізм у свиней може бути наслідком їхньої допитливості.