Тваринництво

Прогноз щодо АЧС на цей та найближчі роки невтішний ‒ експерт

Прогноз щодо АЧС на цей та найближчі роки невтішний ‒ експерт

На сьогодні ситуацію з розповсюдженням африканської чуми свиней (АЧС) в Україні локалізувати не вдалося. Більше того ‒ такий епізоотичний стан не досягнув свого піку, а лише наростає, вважає Микола Ситюк, заступник директора Інституту ветеринарної медицини НААН України з наукової роботи.

Він підкреслює, що прогноз щодо АЧС на цей та найближчі роки невтішний.

«Профілактичні заходи майже не здійснюються. Держава реагує на факт, що вже відбувся, а не попереджує його», ‒ констатує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

«Людський фактор відіграє сьогодні провідну роль, ‒ наголошує Микола Ситюк. ‒  Спалахи зафіксовані в основній масі у приватному секторі (96,97% випадків цього року). Промислове ведення свинарства також є групою ризику, але ризик занесення збудника тут менший. У господарствах більш-менш витримуються так званий закритий режим роботи та заходи з біобезпеки та біозахисту. У приватному ж секторі взагалі відсутній біозахист. Більше того ‒ утримувачі тварин часто банально ігнорують елементарні правила утримування худоби».  

Ірина Паламар  переконана, що вкрай необхідний чіткий контроль ветеринарних служб на місцях. А господарства в свою чергу повинні чітко виконувати усі ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з АЧС.

На її думку, боротьба з АЧС погіршується тим, що через реорганізацію Держветфітослужби різко знизився контроль над небезпечною хворобою.

Водночас Микола Ситюк зазначає, що «вішати всі гріхи на цей держорган не варто. Служба зазнала серйозної реорганізації і, на жаль, має мізерне фінансування».

Довідка

Починаючи з 2012 року, в Україні налічується 92 випадки захворювання на АЧС. У поточному році лише за вісім місяців зареєстровано 35 випадків, при цьому за останній тиждень спалахи зафіксовані у трьох областях.

Наразі неблагополучними з АЧС виявилися території районів майже половини областей країни: Полтавська, Житомирська, Кіровоградська, Одеська, Хмельницька, Сумська, Чернівецька, Миколаївська, Чернігівська, Черкаська.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!