Тваринництво

Профільний комітет ВР підтримав створення держфонду розвитку рибного господарства

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики підтримав створення державного фонду розвитку рибного господарства.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

Так, проєктом Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду розвитку рибного господарства» (№ 7641) пропонується додаткове фінансування рибної галузі шляхом створення Державного фонду розвитку рибного господарства у складі спеціального фонду Державного бюджету.

Джерелами формування фонду стануть:

– кошти, отримані як частина доходу від зростання стартової ціни на аукціоні з продажу права на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їхніх частинах) на електронних торгах;

– інші надходження, визначені законом про Державний бюджет.

Проєкт закону передбачає, що кошти з фонду спрямовуватимуться на фінансування заходів із відтворення запасів водних біоресурсів, оцінки стану запасів водних біоресурсів загальнодержавного значення, впровадження проєктів із створення рибовідтворювальних комплексів для штучного відтворення цінних видів риб, селекційно-племінної роботи та підвищення якості об’єктів аквакультури, розвитку науково-технічного забезпечення, матеріально-технічного забезпечення органів рибоохорони тощо.

Крім того, у законопроєкті прописана обов’язкова звітність за використання бюджетних коштів.

«Зрозуміло, що в умовах війни держава не може виділити необхідні кошти на розвиток рибної галузі, яка має стратегічне значення для забезпечення населення продовольством, а галузей національної економіки – сировиною. Вихід з цієї ситуації – створення спеціального фонду, – зазначив т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. – А це фінансування рибного господарства за моделлю європейських країн: коли кошти, що згенерувала галузь, спрямовуються за прозорою для суспільства процедурою на її ж розвиток».

Як повідомлялося, уряд дав старт реформі рибної галузі.