Тваринництво

Профілактика інфекційних захворювань птиці на «Птахофермах Возняк» базується на програмі щеплень

Профілактика інфекційних захворювань птиці на «Птахофермах Возняк» базується на програмі щеплень

«Птахоферми Возняк», один із найбільших польських виробників столового яйця, починає профілактику інфекційних захворювань птиці від ретельно спланованої програми щеплень.

Про це журналу «Наше птахівництво» розповів Юліус Ятчак, лікар ветеринарної медицини «Птахоферми Возняк».

«Маленьких курчат вакцинують з огляду на те, які проблеми з інфекційними захворюваннями властиві саме цьому господарству і яка є загроза в регіоні, – зазначив він. – Контроль особливо важливий у ранній період розвитку птиці, починаючи з добового молодняку».

Якщо правильно розробити схему вакцинації стада, стежити за якістю кормів і ретельно їх балансувати, особливо для молодняку, то не буде проблем пізніше, наголосив ветеринар.

«Добовий молодняк ми вакцинуємо від хвороби Марека, кокцидіозу, інфекційного бронхіту, хвороби Ньюкасла, – розповів Юліус Ятчак. – Потім вакцинованих курчат відправляємо в зону підрощування, де вони утримуються протягом 16 тижнів. У цей період вони проходять повторну вакцинацію, а також отримують нові вакцини».

Після 16-го тижня вирощування «Птахоферми Возняк» переводять птицю до продуктивної зони. Період розносу несучки – дуже важливий, у цей час слід максимально забезпечити її організм усіма речовинами, зауважив він.

«Перші чотири тижні на початку продуктивного періоду є найважливішими, тому що курка тільки починає нести яйця, і в неї знижується імунітет. Тому на початку розносу я призначаю давати несучкам імуностимуляційні препарати. Ми додаємо їх у воду», – пояснив Юліус Ятчак.

Як повідомлялося, на «Птахофермах Возняк» майже не дають вітаміни дорослій птиці, в основному – добовому молодняку.

Довідка

«Птахоферми Возняк» – компанія яєчного напряму виробництва, якій належить близько 25% ринку курячого яйця в Польщі. Утримує понад 10,5 млн голів птиці. Власне батьківське стадо становить 120 тис. голів. Щодня отримує близько 9 млн штук яєць. Інкубаторний парк має потужність 250 тис. яєць одночасного закладання. Є власний завод із виробництва яєчного порошку потужністю 5 млн яєць на день, а також комбікормове виробництво. Компанія експортує продукцію до більш як 30 країн світу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!