Тваринництво

Прифермерські сівозміни дозволяють заощаджувати на логістиці зелених кормів

Поділитись:
Прифермерські сівозміни дозволяють заощаджувати на логістиці зелених кормів

За отримання у кормовій сівозміні двох-трьох урожаїв кормів на рік ураховують не лише продуктивність культури, а й продуктивність одиниці площі, часові терміни отримання кормової продукції тощо.

За такого підходу мала продуктивність, наприклад, однорічних трав перестає бути єдиним критерієм в ухваленні рішення про їхнє додавання до сівозміни.

Особливу увагу слід приділяти змішаним й ущільненим посівам однорічних кормових культур (наприклад, кукурудзи на силос або на зелений корм) із високобілковими бобовими  компонентами. Адже наявність у посіві 16-18% сої, буркуну й інших бобових додає 40-60 кг/га азоту в орний і підорний шари.

Також ефективним є поєднання люцерни та кукурудзи на силос у вигляді двопілля або за принципом ротації.

Виробництво зелених кормів, силосу й коренеплодів доцільно зосередити безпосередньо біля ферм і комплексів у кормових сівозмінах із залученням органо-біологічних джерел живлення рослин, щадних щодо довкілля.

Оптимізована логістика є важливою перевагою кормових сівозмін. Запровадження прифермських сівозмін на агропідприємствах дозволяє різко скоротити витрати на транспорт і пальне під час перевезення зелених кормів, силосної маси тощо.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями