Тваринництво

Пребіотики на основі МОС ефективні для профілактики сальмонельозу

Нове покоління антибактеріальних речовин блокує колонізацію сальмонели і, відповідно, запобігає її патогенній дії, пише журнал «Наше птахівництво».

Більшість сальмонел прикріпляються через рецептори манози до кишкового тракту на першому етапі колонізації організму. Тому специфічні багаті на манозу правильної структури олігосахариди можуть служити місцем прикріплення для сальмонели, запобігаючи таким чином колонізації кишківника й подальшому розвитку інфекції.

Колонізація кишківника патогенними мікроорганізмами починається з їх зв’язування з клітинами кишкового епітелію. Безліч патогенів, зокрема видів сальмонел і ешерихій, прикріпляються до кишківника за допомогою рецепторів (фімбрій), специфічних до певних вуглеводів, манози, що міститься на поверхні клітин кишкового епітелію.

Додавання в корм мананолігосахаридів (МОС) дозволяє зв’язувати їх із бактерійними рецепторами. МОС не руйнуються травними ферментами, а міцно утримуються на поверхні бактерій. Бактерії із заблокованими рецепторами не можуть закріпитися на поверхні епітеліальних кліток і проходять шлунково-кишковий тракт транзитом.

Тому пребіотики на основі МОС ефективні для профілактики сальмонельозів. Важливим є заселення кишківника птиці нормальною мікрофлорою, тому на цьому етапі рекомендується застосовувати пробіотики.