Пребіотики і пробіотики підтримують цілісність кишківника птиці
Для підтримки цілісності кишківника птиці рекомендовано застосовувати пребіотики. Вони позитивно впливають на організм птиці та вибірково стимулюють ріст певних бактерій у товстій кишці, таким чином покращуючи здоров’я макроорганізму.
На цьому наголосила лікарка ветеринарної медицини Оксана Слівінська, пише журнал «Наше птахівництво».
«Більшість потенційних пребіотиків – це вуглеводи (наприклад, олігосахариди), – зазначила вона. – Можна збільшити та підтримувати здорову бактеріальну кишкову флору шляхом збільшення кількості пребіотиків у раціоні, таких як інулін, сирий овес та нешліфована пшениця».
Також сьогодні частіше говорять про використання пробіотиків – живих мікробних кормових добавок, що добре впливають на тварину-господаря. Пробіотики запобігають росту шкідливих бактерій у кишківнику птиці. Є багато досліджень, які свідчать про те, що пробіотики нормалізують мікрофлору кишківника.
«Дедалі частіше можна почути інформацію про використання пробіотиків як альтернативи антибіотикам. Проте слід розуміти, що пробіотики не можуть бути заміною антибіотиків для птиці з серйозними інфекціями, але корисні для відновлення нормальної бактеріальної популяції, яка інакше була змінена внаслідок введення антибіотиків», – зауважила Оксана Слівінська.
Оскільки пробіотики в основному активні в тонкій кишці, а пребіотики ефективні лише в товстій кишці, їх поєднання дає синергічний ефект. Відповідні комбінації пре- та пробіотиків називають синбіотиками.
Нагадаємо, стреси у птиці позначаються на цілісності кишківника.