Тваринництво

Правильно налаштована система охолодження свинарника дозволить ефективніше використовувати воду

Правильно налаштована система охолодження свинарника дозволить ефективніше використовувати воду

Неправильно налаштовані системи охолодження у свинарнику – туманоутворення і розбризкування – впливають на збільшення витрати води.

Типова схема керування системою розбризкування передбачає 1 хвилину розбризкування через кожні 5-15 хвилин. Тривалість циклу залежить від температури в приміщенні.

Неправильне налаштування системи веде до перевитрат води: вона не встигає випаровуватися, стікає на підлогу й далі – в систему гноєвидалення.

Як свідчать результати дослідження, порушення в роботі системи на одній із свиноферм США призвели до потрапляння протягом доби у ванну з гноєм 2,2-2,5 тис. л зайвої води.

Тому контроль за циклами ввімкнення та вимкнення системи дозволить ефективніше використовувати воду, знизивши відсоток її потрапляння в систему гноєвидалення до мінімуму.

Це ж стосується й системи попереднього зволоження свинарника. Вона полегшує миття та дезінфекцію приміщення. Після «замочування» значно легше відмивати бруд, що присихає чи в’їдається в панелі загонів, підлогу, обладнання.

Періодичне зволоження економить воду: на брудну поверхню розбризкується невелика кількість води, яка просочується в затверділий бруд. Рекомендована тривалість циклу – 5 хвилин роботи системи через кожні 1-2 години.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!