Тваринництво

Постійна зміна температури цієї весни не вплине на зростання бджолосімей

80-90% бджолосімей на пасіках перезимували добре. Наразі практично у всіх вуликах є 1-4 рамки розплоду, активно йде розвиток.

Про це розповів співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

За його словами, для бджіл краще зимувати на меду, а навесні в якості підгодівлі також використовувати мед, розведений водою, з додаванням пилку.

«Навіть постійна зміна температури в березні не вплине на зростання бджолосімей. Такий змінний температурний режим спостерігається в Україні останні три роки, і бджоли місцевої популяції вже адаптувалися», – наголосив Валерій Курейко.

Особливістю цього року є рання весна. Експерт зазначає, що цвітіння медоносів почалося на 3-4 тижні раніше, ніж зазвичай.

«Наприклад, у Київській області акація зазвичай зацвітає в кінці травня – на початку червня, але цього року вона може зацвісти вже 1-5 травня, – зазначив Валерій Курейко. – Дуже важливо, щоб на той час бджолосім’ї були вже досить сильними для повноцінного збору нектару з акації та інших весняних медоносів».

Він також звернув увагу, що у зв’язку з пандемією коронавірусу надходження в Україну бджоломаток із інших країн є проблематичним.

«Цього сезону може виникнути дефіцит племінних бджоломаток породи бакфакст, карніка та італійської породи, – уточнив Валерій Курейко. – Хоча європейські породи у нас ніколи не відігравали ключової ролі, адже в Україні переважають місцеві породи – перш за все, українська степова, в окремих регіонах  також поширені поліська бджола і карпатка».

Щорічно в Україні формується і продається до 500 тис. бджолопакетів. З них до 2/3 іде на відновлення загиблих узимку сімей та близько 1/3 – на розвиток пасіки, зауважив бджоляр.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!