Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Поголів’я свиней в Україні в І півріччі скоротилося на 10%

Поділитись:
Поголів’я свиней в Україні в І півріччі  скоротилося на 10%

На початку ІІ півріччя 2017 року в промисловому секторі налічувалося 3,4 млн свиней. Це на 9,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року та на 3%, ніж на початку року.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ) з посиланням на дані Державної статистичної служби.

Крім скорочення поголів’я, в Україні станом на 1 липня фіксують і менші обсяги вирощування та забою порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Так, за І півріччя сільськогосподарські підприємства отримали 265,6 тис. тонн приросту живої маси свиней, що на 9,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Понад 97% вирощеної свинини, або 259,2 тис. тонн реалізували на забій.

«За перший місяць літа співвідношення вирощування та забою нормалізувалося і скоригувало результати І півріччя – це позитивно, адже свідчить про більший інтерес до вирощування свиней», – підкреслила аналітик АСУ Олександра Бондарська.

Вона зауважила, що, враховуючи наявну ситуацію на ринку, така хвиля прихильності до свинарського бізнесу не дивина. «Проте варто розуміти, що такий ентузіазм до вирощування свиней у багатьох випадках епізодичний, оскільки обумовлений висхідним рухом закупівельних цін. Тож варто очікувати, що саме ті гравці ринку, які вирішили зробити ставку на свинарство саме в такий період і не підійшли до організації бізнесу стратегічно, відсіються під час наступного спаду галузі», – зазначила експерт.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!