Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Підприємства Тернопільщини збільшили поголів’я овець і кіз на 87,5%

На 1 серпня 2019 року в Україні нараховувалося 1,54 млн голів овець і кіз, що на 3,2% менше, ніж на аналогічну дату 2018 року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Господарства населення утримують левову частку поголів’я – 1,35 млн голів, у той час як сільськогосподарські підприємства – 189 тис.

Порівняно з 1 серпня 2018 року кількість поголів’я у сільгосппідприємствах скоротилася стрімкіше, ніж у господарствах населення – відповідно на 5,9% і 2,8%.

При цьому якщо в розрізі регіонів у населення не спостерігалося крайнощів у зміні поголів’я овець і кіз, то в промислових господарствах є і стрімкі злети, і такі ж – падіння.

Лідером з нарощення поголів’я овець і кіз на 1 серпня порівняно з такою датою 2018 року стала Тернопільська область – на 87,5% – до 1,5 тис. голів. Запорізька область – на другому місці з показником 45% – до 27,1 тис. голів.

На 64,3% скоротилося поголів’я у підприємствах Рівненської області, опустившись до позначки 0,5 тис. голів. Також відчутно поменшало кіз і овець у Закарпатті – на 33,7% – до 6,3 тис. голів.

Наразі найбільшу кількість поголів’я утримують в Одеській області: і підприємства (47,7 тис. голів), і господарства населення (283,5 тис. голів).

Рівненщина стоїть останньою за кількістю овець і кіз серед регіонів. Господарства населення області утримують 17,6 тис. голів.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини зони проведення АТО.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!