Тваринництво

Підмішування до молока престартеру привчить поросят до поїдання комбікорму

Підмішування до молока престартеру привчить поросят до поїдання комбікорму

Зазвичай молочні продукти використовують на свинофермах із проблемами з молочністю свиноматок, щоб підняти вагу відлучених поросят, або на фермах із великою кількістю живонароджених поросят, щоб відлучати на 1-2 поросяти більше від кожної свиноматки.

Для ферм, де поросят підгодовують молоком, існує багато пропозицій спеціалізованих молочних продуктів для підсисних поросят. Можна використовувати і звичайне сухе молоко, розведене водою, але потрібно зважати на його склад.

Є молочні продукти, в яких молочний протеїн заміщено на соєвий. Задавання такого молока в дуже ранньому віці може спричинити діарею в підсисних поросят.

Зазвичай поросята дуже охоче п’ють молоко з тарілочок, і поступове підмішування в таке молоко престартерного комбікорму дозволяє досить швидко привчити їх до поїдання комбікорму. Даючи рідку кашку з комбікорму для підгодовування поросят, важливо пам’ятати, що вона має бути теплою й у такому обсязі, щоб тварини з’їдали все протягом години.

Непоганий результат можна отримати, додаючи підкислювачі (наприклад, яблучний оцет) до рідкої кашки. Це допоможе довший час утримувати кашу не зіпсованою, а підкислений смак стимулюватиме поїдання.

Поросят бажано підгодовувати 3-5 разів на день. Краще вибирати час між годівлями свиноматок, тому що свиноматка після вживання корму лягає годувати поросят, тож вони, звісно, віддадуть перевагу материнському молоку, залишаючи корм без належної уваги.

Також поросятам потрібен доступ до чистої води. Якщо вони залишаються зі свиноматкою «правильних» чотири тижні, то під кінець свиноматка починає готувати поросят до відлучення самостійно, зменшуючи кількість годувань на добу. Нерідко можна побачити, що достатньо зрілі підсисні поросята навіть залазять у корито до свиноматки в пошуках корму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!