Тваринництво

Перевірка статичного тиску дозволяє оцінити ефективність роботи вентилятора у пташнику

Перевірка статичного тиску дозволяє оцінити ефективність роботи вентилятора у пташнику

Оцінити ефективність роботи вентилятора у пташнику можна, перевіривши статичний тиск, який він створює в приміщенні. Є два способи, як це зробити: перевірити індивідуально кожний вентилятор або всі вентилятори одночасно в максимальному режимі.

Проводити таке тестування можна тільки в пташниках, оснащених датчиками статичного тиску.

Датчик має бути в другій половині пташника, якомога ближче до вентиляторів. Якщо його розміщено в першій половині, не варто брати до уваги його показники.

Під час індивідуальних тестів вентилятори, які найчастіше використовують (наприклад, для мінімальної вентиляції в холодну пору року чи на ранній стадії утримання птиці), найшвидше будуть першими, що матимуть ознаки втрати потужності. Їм слід приділити пильну увагу під час технічного обслуговування, вчасно замінюючи паски, шківи тощо.

Найпростіший спосіб перевірити вентилятори на ефективність – провести випробування статичного тиску в усьому приміщенні.

Цей тест – також гарний спосіб перевірити герметичність пташника. Якщо з вентиляторами все гаразд, а тиск упав, імовірно треба провести контроль припливних клапанів чи штор, перевірити стіни на можливі щілини.

Якщо після випробування статичний тиск зріс, це свідчить про можливе обмеження потоку повітря, що надходить у приміщення. Причиною можуть бути проблеми з клапанами, а також касетами випарного охолодження, які, забиваючись, погіршують пропускну здатність повітря.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!