Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Отруєння птиці госиполом різко знижує заплідненість яєць

Поділитись:
Отруєння птиці госиполом різко знижує заплідненість яєць

Птиця може отруїтися бавовниковою макухою через те, що в насінні бавовнику, точніше в його оболонці, міститься отруйна речовина – госипол.

Отруєння госиполом виникають за тривалої годівлі тільки бавовниковою макухою, у результаті чого в організмі птиці накопичується отруйна речовина.

До того ж спостерігають геморагічне запалення слизової оболонки шлунку й кишківника, серозні інфільтрати в підшкірній клітковині, випоти у черевну й грудну порожнину, дегенеративні зміни в серці, печінці, набряк легень, крововиливи майже в усіх внутрішніх органах через порушення проникності кровоносних судин і накопичення госиполу в печінці.

Слід зазначити, що госипол, який міститься в бавовниковій макусі в кількості понад 0,02%, надає зеленуватого (трав’янистого) забарвлення жовтку, різко знижує заплідненість яєць, проте не завжди впливає на яєчну продуктивність птиці.

За 5%-го вмісту бавовникової макухи жовток набуває помаранчевого кольору, а за 9-10%-го – на жовтку з’являються брудно-зелені, коричневі або чорні плями. Одночасно може з’явитись і червонувате забарвлення білка.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!