Освітленість на свинофермі допомагає профілактувати захворювання тварин

За допомогою рівня освітленості на свинофермі можна не тільки забезпечити комфортні умови для розвитку тварин, а й профілактувати захворювання.
Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише головний технолог племінного заводу «Агропрайм Холдинг» Василь Лимар.
«Особливо це стосується маточного поголів’я: недостатнє освітлення може призвести до серйозних наслідків. Наприклад, у кнурів і свиноматок знижується статева активність, що безпосередньо впливає на кількість поросят при опоросі», ‒ зазначає він.
Щоб уникнути подібних проблем, необхідно забезпечити оптимальний світловий день тривалістю 12-16 годин. Такий режим сприяє стабільній роботі ендокринної системи, підвищує рівень запліднюваності й загальну продуктивність тварин.
Для поросят віком до двох місяців освітлення має особливе значення. У цей період їм необхідне ультрафіолетове опромінення, яке стимулює вироблення вітаміну D ‒ ключового для формування міцного кістяка й запобігання рахіту, наголошує Василь Лимар. Брак ультрафіолету може спричинити відставання у рості, слабкість м’язів, підвищену схильність до інфекційних захворювань.
Якість освітлення у приміщенні залежить від кількох чинників:
‒ чистота вікон і світильників;
‒ відбиття світла від поверхонь;
‒ розташування та типу освітлювальних приладів.
Усе більше свиноферм запроваджують автоматизовані системи освітлення, котрі дозволяють точно регулювати тривалість та інтенсивність світла.
«Такі системи можуть імітувати природний світловий день, що особливо важливо для підтримання біоритмів свиней. А використання датчиків руху дозволяє заощаджувати електроенергію», ‒ підкреслив Василь Лимар.
Раніше ми писали про клінінг на свинофермі.