Тваринництво

Орнітобактеріоз має тяжчий перебіг у птиці м’ясного напряму

Першими симптомами орнітобактеріозу в птиці є різноманітні розлади з боку органів дихання, пише журнал «Наше птахівництво».

У птиці спостерігають пирхання, кашель, набряк нижніх очних пазух і м’яких тканин голови з поступовим розвитком гіпоксичних явищ.

Серед неспецифічних ознак – зниження апетиту та чутливості до зовнішніх подразників. Також непоодинокими є ураження рухового апарату у вигляді запалення сухожилкових піхв м’язів гомілки, запалення суглобів кінцівок, проте прояв цих ознак настає в середньому через 15 діб після появи перших симптомів із боку дихальної системи.

У батьківських стадах падає несучість, вихід курчат із яєць, знижується якість яєць (тонка і деформована шкаралупа).

В індичок орнітобактеріоз проявляється як респіраторне захворювання із чханням, зволоженням очей, припуханням інфраорбітальних синусів. Такий симптомокомплекс ознак буває у молодняку птиці віком 2-6 та 12-20 тижнів.

У бройлерів хвороба клінічно проявляється приблизно у 4-тижневому віці з ознаками гнійної пневмонії, аеросакуліту та перикардиту. Птиця і яєчного, і м’ясного напряму різко втрачає продуктивні якості.

За порушення санітарно-гігієнічних вимог до утримання та годівлі птиці орнітобактерії можуть спричинити захворювання як самостійні патогени з вираженим розвитком імунодефіцитного стану. Тяжчий перебіг патології спостерігають у птиці м’ясного напряму продуктивності за інтенсивних технологій вирощування.

Виявлення антитіл до збудника свідчить про широку циркуляцію останнього серед сприйнятливого поголів’я. Збудник орнітобактеріозу передається як вертикальним, так і горизонтальним шляхом.

Як повідомлялося, бройлери, які ростуть повільно, здоровіші.

Довідка

Орнітобактеріоз (орнітотрахеїт) – інфекційне захворювання, частіше індиків та курей, яке характеризується ураженням інфраорбітальних синусів, трахеї, повітряних мішків та розвитком плевриту, аеросакуліту, одно- або двосторонньою пневмонією.