Тваринництво

Бройлери, які ростуть повільно, здоровіші

Бройлери, які ростуть повільно, здоровіші

У дослідженні, проведеному FAI Farms, Брістольським університетом і Норвезьким університетом наук про життя, розглядався комплексний набір позитивних і негативних показників добробуту бройлерів у чотирьох виробничих системах, що розрізняються щільністю розміщення й породами.  

Про це пише Poultry World.

Одна порода, яка зростає повільно, мала заплановану максимальну щільність розміщення 30 кг/м2. Друга порода, яка також зростає повільно, мала щільність поголів’я 30 і 34 кг/м2, і результати добробуту були співставні зі стандартною породою, що зростає швидко, і розміщена зі щільністю 34 кг/м2.

За нижчої щільності порода з мінімальними темпами росту мала трохи кращі показники добробуту, як порівняти з іншими породами, що росли повільно, про що свідчили нижчий показник  смертності, менша кількість відбракувань при переробці і найкраща здатність до ходьби. Відмінності в благополуччі порід, що росли повільно, з різною щільністю розміщення, були незначними.

Проте виявлені помітні відмінності між стандартною птицею зі швидкими темпами росту, розміщеною зі щільністю 34 кг/м2, і птицею з трьох інших груп. Здоров’я стандартної птиці погіршилося, про що свідчать вищий рівень смертності, аміачний опік і пододерматит, а також більший відсоток відбраковувань при переробці. Звичайна птиця також демонструвала менш позитивну поведінку при грі.

Автори дослідження зауважили, що, незважаючи на переваги надання птиці більшого простору, перехід до породи з повільнішими темпами росту значно поліпшив здоров’я бройлерів.

«Ми виявили, що коли ви проходите через зграю курей, вам потрібно просто озирнутися, щоб побачити, як по ваших слідах пустує курка. Особливо це помітно в зграях, що ростуть повільно», –розповіли вчені.

«Бройлери мотивовані до виконання ряду позитивних ді, – додала провідна дослідниця FAI Анна Рейнер. – Така поведінка створює позитивний досвід, що приносить задоволення або радість. Прояв позитивної поведінки покращує якість життя тварини».

Дослідження показало, що птиця, яка росте повільно, має краще здоров’я і демонструє більш позитивну поведінку, ніж звичайні бройлери, що ростуть швидко, наголосила вона.

«Відхід від порід, що швидко ростуть, забезпечив би найзначніше поліпшення життя 142 млн курей, які виробляються в Європі щотижня», – вважає науковиця.

Як повідомлялося, кроси бройлерів повільного росту в ЄС становлять 10-45% від усіх м’ясних курей.