Тваринництво

Оновлення племінного поголів’я підвищує прибутковість свинарства

Оновлення племінного поголів’я підвищує прибутковість свинарства

Оновлення племінного поголів’я дає можливість отримувати кращі результати на товарному виробництві, підвищуючи прибутковість свинарства.

Про це у своїй колонці на Аgrotimes пише Надія Кузьміна, завідувачка племінного заводу ТОВ «Агропрайм Холдинг».

Поголів’я, отримане від генетичного ядра на племзаводі «Агропрайм Холдинг», відтворює показники продуктивності батьківських тварин щонайменше у трьох поколінь.

Племзавод розводить чисті породи свиней французької селекції велика біла й ландрас. Також отримує помісі ремонтних свинок F1. Схрещування тварин дає можливість отримати значну прибавку в продуктивності свиней.

«У свинок порід велика біла й ландрас – відмінні генетичні якості: вони добре приходять в охоту, багатоплідні, мають високу молочність і велику кількість відлучених поросят, – зазначає Надія Кузьміна. – А кнурці цих порід ціняться за високі репродуктивні якості. Всі тварини мають антистресовий ген, спокійно сприймають переїзди та зміну умов утримання, швидко набирають товарну вагу».

Тварини на племзаводі комплектують за рахунок періодичного завозу кнурців і свинок від батьків перевірених за якістю нащадків.

«Пару підбираємо, коли готуємо до запліднення свиноматку. Контролюємо, щоб у її гніздах не було слабких поросят, а кількість кнурців була не більшою, ніж свинок, бо там переважає батьківська спадковість», – розповідає завідувачка племзаводу.

Покращення генетичних показників тварин триває постійно.

«Кнурів повністю замінюємо що два роки, 10-15% свинок – щороку», – уточнила Надія Кузьміна.