Тваринництво

Кнурів-плідників утримують окремо від основного стада

Статеві рефлекси та рівень потенції кнурів-плідників, а також кількість і якість сперми, що вони виробляють, її якісні характеристики багато в чому залежать від умов утримання тварини.

Щоб зайвий раз не нервувати кнурів, їх обов’язково треба відділяти від основного стада. Установлено, що індивідуальне утримання кнура позитивно впливає на збільшення еякуляту на 12,4% (на 303,7-341,5 мл/садку).

Дуже важливо дотримуватися оптимального температурного режиму: високі температури та їхні різкі перепади вкрай негативно впливають на кнурів-плідників – аж до тимчасового безпліддя.

Фахівці рекомендують дотримуватися в приміщенні таких умов: температура повітря – +16 °С, відносна вологість – 40-75%, швидкість руху повітря в холодний та перехідний період року – 0,3 м/с, у теплий період року – 1 м/с, уміст аміаку – до 20 мг/м³, сірководню – до 10 мг/м³, вуглекислого газу – 0,2%, пилу – 6 мг/м³. Шумовий рівень має бути не більше як 60 дБ.

Нормативні параметри повітря мають забезпечуватися в зоні розміщення тварин, тобто в просторі висотою до 1 м над рівнем підлоги, на якій утримують кнурів-плідників. Кількість повітря, що надходить у приміщення, має бути в холодний період року – 30 м³/год., у перехідний – 45 м³/год., у теплий – 60 м³/год. на 1 ц живої маси тварини.

Норма станкової площі для кнурів, що перевіряються, та кнурів-пробників має становити 2,5 м², для основних кнурів-плідників за індивідуального утримання – 7 м².

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!