Тваринництво

Нова вакцина проти АЧС від британських учених справляє враження перспективної

Нова вакцина проти АЧС від британських учених справляє враження перспективної

Вчені з Інституту Пірбрайта (Велика Британія) стали на крок ближче до розроблення життєво важливої вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС), пише The Pig Site.

Дослідження показали, що 100% свиней, імунізованих новою векторною вакциною, були захищені від смертельної дози вірусу АЧС.

Зазначається, що вперше векторна вакцина показала захисну дію проти АЧС. Необхідні подальші розробки, але в разі успіху ця вакцина дала б змогу диференціювати інфікованих тварин від тих, хто отримав вакцину (DIVA), що дозволить створити програми вакцинації, не припиняючи торгівлю.

«Ми вже почали роботу з вдосконалення генів, що входять до складу вакцини, для підвищення її ефективності та забезпечення більшого захисту», – зауважив голова вакцинологічної групи проти АЧС Інституту Пірбрайта, доктор Кріс Нетертон.

За словами головної ветеринарної лікарки Великої Британії Крістін Міддлмісс, це дуже обнадійливий прорив, який ще на один крок наближає до забезпечення здоров’я свиней.

«Не зважаючи на те, що у Великій Британії ніколи не було спалахів АЧС, ми не заспокоюємося і вже вжили рішучих заходів щодо захисту тварин», – наголосила вона.

Нагадаємо, що в 2019 році у світі загинуло понад 7 млн свиней від АЧС.

Як повідомлялося, днями в Запорізькій області зафіксовано новий випадок АЧС.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!