Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Німеччина заборонить знищення добових курчат-самців

У Німеччині з наступного року заборонять масове знищення добових курчат-самців.

Про це повідомила міністр продовольства та сільського господарства Німеччини Юлія Клекнер пише Poultry World.

За її словами, це рішення є значним кроком уперед у забезпеченні благополуччя тварин. «На жаль, це практикується в усьому світі. Але я не вважаю це етично прийнятним, – зазначила Юлія Клекнер. – Тому ми будемо першою країною, яка законодавчо заборонила знищення курчат».

Фермери повинні будуть використовувати технології, щоб запобігти народженню пташенят чоловічої статі, визначивши їхню стать до вилуплення. З 2024 року птахівників повинні будуть використовувати методи, які працюють на більш ранній стадії інкубаційного процесу.

Сьогодні в Німеччині щорічно знищується близько 45 млн курчат-самців, оскільки вони не придатні  для виробництва м’яса та яєць.

Німецька асоціація птахівників стурбована тим, що закон не застосовуватиметься в інших країнах Європи.

Наразі низка компаній прагне відмовитися від знищення добових курчат-самців. Компанія Respeggt GmbH зі штаб-квартирами у Нідерландах і Німеччині каже, що тепер вона може уникнути вбивства курчат за допомогою двох різних процесів: гендерної ідентифікації в інкубаційному яйці та відгодівлі пташенят чоловічої статі.

Яйця Respeggt «не вбиті» зараз продаються в провідних роздрібних мережах Європи. А ізраїльська стартап-компанія  eggXYt стверджує, що може визначати стать на нульовий день неінвазивним, економічним і точним способом.