Тваринництво

Неконтрольований хронічний лептоспіроз на свинофермі: наскільки зростають витрати

Неконтрольований хронічний лептоспіроз на свинофермі: наскільки зростають витрати

Неконтрольована, ендемічна (хронічна, субклінічна) лептоспірозна інфекція в стадах свиноматок спричиняє найбільші економічні втрати через постійний прихований вплив на продуктивність свиноматок, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Хронічний лептоспіроз спричиняє втрати в загальній кількості народжених, відлучених поросят і дорослих свиней – збільшується кількість мертвонароджених поросят і смертність перед відлученням та кількість слабких нежиттєздатних поросят. Це зменшує показники опоросу, середню масу тіла під час народження та може збільшити інтервал від відлучення до запліднення.

Як продемонструвало дослідження, через негативний репродуктивний вплив, пов’язаний із хронічним неконтрольованим лептоспірозом, американська ферма на 5 тис. свиноматок давала на 30 тис. менше відлучених свиней щороку, ніж така ж ферма, але з контрольованим лептоспірозом.

Неконтрольований хронічний лептоспіроз збільшив витрати на виробництво відлученої свині більш ніж на $8 на голову.

Економічні показники свиноферм із контрольованим і неконтрольованим лептоспірозом

Підприємство з проблемами хронічного лептоспірозу матиме дещо менші витрати. Наприклад, на вакцини, бо менше відлучених свиней. І воно витрачатиме менше на товари, прив’язані до кількості відлучених свиней – такі, як плата за менеджмент за кожну свиню. Але воно витратить більше на запліднення та ремонтних свинок, бо доведеться розводити більше свиноматок (через менший показник опоросу) та залучати більше ремонтних свинок (вищий показник вибракування).

Як повідомлялося, заражені лептоспірозом свині залишаються такими назавжди.