Тваринництво

Негативний енергетичний баланс корів із коротким сухостійним періодом триває недовго

Негативний енергетичний баланс корів із коротким сухостійним періодом триває недовго

Одним із головних завдань скорочення тривалості сухостійного періоду в корів є зниження дефіциту енергетичного балансу після їхнього отелення.

На початку лактації корови переходять із відносно низького споживання кормів без молоковіддачі до високого рівня виробництва молока, для якого потрібна достатня кількість поживних речовин, яка збільшується в рази.

Тому на початку лактації в корів, як правило, розвивається негативний енергетичний баланс (НЕБ). У корів із високою молочною продуктивністю після отелення розвивається важкий перебіг НЕБ. Його стабілізація настає тільки після зниження добових надоїв – приблизно через 100 і більше днів лактації, залежно від генетично детермінованої продуктивності тварин.

НЕБ корів із коротким сухостійним періодом менш виражений і триває недовго. Зокрема, корови з 60-денним сухостійним періодом перебувають у НЕБ протягом перших 14 тижнів лактації.

Водночас корови, що мали 30 діб сухостійного періоду, мали НЕБ від 8 до 12 тижнів, а корови без сухостійного періоду – протягом 4-5 тижнів.

Крім того, важкість перебігу НЕБ знижувалася в 1,5 раза за сухостійного періоду протягом 30 днів і втричі – за його відсутності порівняно з 60-денною його тривалістю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!