Тваринництво

Наслідки інфекційного бронхіту курей у молодої птиці значніші, ніж у дорослої

Наслідки інфекційного бронхіту курей у молодої птиці значніші, ніж у дорослої

Основним засобом специфічної профілактики інфекційного бронхіту курей (ІБК) є  застосування живих та інактивованих вакцин. У комплексі з ветеринарно-санітарними заходами це забезпечує епізоотичне благополуччя господарств з інфекційного бронхіту.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Вакцинація птиці в ранньому віці має логічне й економічне значення. У зв’язку з тим, що вірус ІБК є ендемічним і присутній у птахівничих господарствах практично всіх країн світу, існує потреба у створенні якомога раннього захисту птиці.

Наслідки інфікування у молодої птиці значніші, ніж у дорослої. Для створення тривалого й напруженого імунітету в дорослої птиці ремонтний молодняк курей, як правило, за місяць до початку яйцекладки імунізують інактивованою вакциною.

Найчастіше для імунізації використовують комплексні три- або чотиривалентні вакцини (ІБК, НБ, ССЯ-76, або ІБК, НБ, ССЯ-76, БГ).

Як повідомлялося, живі вакцини з гетерологічних штамів проти ІБК часто застосовують безпідставно.

Довідка

Інфекційний бронхіт курей – вірусна контагіозна хвороба курей будь-якого віку, яка характеризується ураженням респіраторного тракту, нирок, тонкого відділу кишківника і репродуктивних органів.