Тваринництво

Надлишок вітаміну Е в птиці може зумовити рахіт в молодняку

Надлишок вітаміну Е в птиці може зумовити рахіт в молодняку

У птиці нечасто виникає гіпервітаміноз вітаміну Е. Проте в цьому разі може знижуватись активність вітаміну D3, що зумовлює виникнення рахіту в молодняку, а також виникає порушення обміну вітаміну К.

Було встановлено, що 10-разове зростання рівня токоферолу в раціоні курей батьківського стада стимулювало ембріональний розвиток їхніх нащадків у ранньому пренатальному періоді розвитку.

Водночас уже 50-разове зростання вмісту цього вітаміну в комбікормі несучок тягло за собою збільшення кількості «кров’яних кілець».

Крім того, така ситуація викликає патологічний розвиток печінки в 7-добових зародків, що позначається в пухкому розташуванні печінкових трубочок і гідропічній дистрофії, найшвидше, цитотоксичного характеру.

Спостерігається й розпушення (майже дистрофічне) клітинних елементів плащової зони нервової трубки, а також менша за контрольні зразки кількість мітозів у самій нервовій трубці. У нервовій трубці та хорді – гіперемія, аж до незначних крововиливів.

Дослідники, спираючись на отримані результати, припустили, що зародки у цьому віці ще не здатні впоратися з надлишковими дозами токоферолу, що й призводить до відставання у диференціації нервової системи та розвитку печінки.

Водночас такі прояви патології повністю відповідають сучасним уявленням щодо молекулярних механізмів дії вітаміну Е як компонента клітинних мембран, який змінює їхню плинність і такого, що забезпечує надійний антиоксидантний захист полінасичених жирних кислот тільки на фізіологічному рівні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!