Тваринництво

На статус здоров’я і продуктивність свиней впливає низка чинників

У компанії «Макс-Ком» (Волинська область), яка займається вирощуванням молодняку свиней данської генетики, на продуктивність тварин і статус їхнього здоров’я впливає комплекс елементів.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів засновник «Макс-Ком» Василь Щерблюк.

«Так, якісні корми впливають на період лактації й розвиток поросят у період поросності, – зазначив він. – Важлива вакцинація, яку ми проводимо регулярно».

Жодну операцію не можна переносити з дня на день, наголосив фермер. Наприклад, кастрація поросят можлива тільки на третій день після народження, а не на другий чи п’ятий.

«Багато важить професіоналізм персоналу, – додав Василь Щерблюк. – Звісно, наші люди не звикли так працювати з тваринами, як працюють у Данії. Там ніхто тварин не те що не б’є, навіть не кричить на них. І це також позначається на результаті».

Також багато залежить від бажання людей навчатися, переконаний він. «Наші працівники не є фахівцями зі свинарства, але за роки роботи в господарстві вони стали справжніми професіоналами, завдяки яким і маємо такі результати», – пояснив Василь Щерблюк.

Як повідомлялося, поросята данської генетики малостресові.