Тваринництво

На Прикарпатті зростає поголів'я сільськогосподарських тварин

На Прикарпатті зростає поголів'я сільськогосподарських тварин

В аграрних підприємствах Івано-Франківської області зберігається тенденція до збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин у порівнянні як до початку року, так і до минулорічного періоду.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Фвано-Франківської облдержадміністрації.

Як зазначається, цього вдалося досягти в першу чергу завдяки підтримці тваринництва з державного і обласного бюджетів за такими напрямками: часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин, дотація за утримання корів, кіз та овець, за приріст корів власного відтворення.

На початок липня 2022 року в сільськогосподарських підприємствах області збільшилася (у порівнянні до минулорічного показника) чисельність поголів’я великої рогатої худоби на 0,8 тис. голів (7,8%) і становить 11,1 тис. голів, у тому числі корів на 0,3 тис. гол. (6,7 %) та відповідно утримується 4,8 тис. голів.

Слід зазначити, що відроджуються вівчарство і козівництво. Чисельність поголів’я овець і кіз зросла на 1,5 тис. голів (44,1%) та складає 4,9 тис. голів.

Чисельність свиней у сільськогосподарських підприємствах зросла із 124,1 тис. голів у 2011 році до 230 тис. голів на сьогодні.

Дані показники росту позитивно відображаються на ефективності роботи сільськогосподарських підприємств та забезпеченні продовольчої безпеки області.

Нагадаємо, на Львівщині побільшало суб’єктів племінної справи у тваринництві.