Тваринництво

На Миколаївщині відкрили найбільшу в Україні акваферму з вирощування креветок

На Миколаївщині відкрили найбільшу в Україні акваферму з вирощування креветок

У Миколаївській області на Тилігульському лимані відкрили першу в Україні акваферму, де вирощуватимуть білоногих креветок. Це підприємство – найбільше у своєму роді в Європі та єдине в Україні, пише «Вечерний Николаев».

Так, ферма вже встановила рекорд України у категорії «Найбільший об’єкт» у номінації «Найбільша акваферма з вирощування креветки».

Директор ТОВ «Акваферма Тилігул» Всеволод Ковальчук повідомив, що вже наступного року акваферма зможе виробляти 500-550 тонн океанських креветок, 70% із яких буде призначено для внутрішнього українського ринку. Основний продукт ферми – не заморожені, а свіжі охолоджені креветки.

На сьогодні загальна площа цехів ферми складає 6 тис. м2. Вони включають інкубаторій, цех для утримання маточного стада, контейнери для вирощування поголів’я, холодний цех переробки, систему очищення води, потужності для переробки відходів та автономну сонячну електростанцію.

Вода для басейнів забиратиметься з Тилігульського лиману – вона має унікальну солоність, близьку до океанічної. А ось мікроклімат на фермі цілий рік підтримуватиметься екваторіальний.

Інвестиційний проєкт вартістю 180 млн грн розрахований на чотири роки. Все це – приватні кошти. Всього до 2022 року тут планується здійснити чотири черги будівництва, після чого з ферми виросте великий промисловий комплекс, включно з потужностями для вирощування океанської риби, освітнім центром підготовки фахівців для акваферм і міжнародним науково-дослідним центром. Також акваферма зможе консультувати та супроводжувати малий і середній бізнес.

Як повідомлялося, в Україні дуже великий потенціал із вирощування креветки.

Довідка

У дикій природі білонога креветка (Penaeus Vannamei) водиться переважно в Тихому океані біля берегів Індії, Китаю та Таїланду. Основними країнами-виробниками білоногої креветки є Китай, Таїланд, Індонезія, Бразилія, Еквадор та Мексика.