Тваринництво

Молочний кооператив на Черкащині отримав доїльні апарати від USAID

Молочний кооператив на Черкащині отримав доїльні апарати від USAID

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) безкоштовно передало перші 50 комплектів індивідуальних доїльних апаратів членам молочного кооперативу «ВАК Монастирищенський» (Черкаська область).

Це стало можливим у рамках проєкту «Агросільрозвиток» за підтримки Асоціації тваринників України (АТУ).

Доїльні апарати отримають ті члени кооперативу, які їх найбільше потребують: передусім селяни, які утримують кілька корів; ті, кому вже важко доїти корову вручну, та соціально незахищені верстви населення, повідомили в АТУ.

Грантова угода з USAID передбачає скорочення ручної праці серед сільських жінок. До того ж доїльні апарати дозволять покращити якість молока, адже селяни отримуватимуть його способом безконтактного доїння.

«ВАК Монастирищенський» планує розширювати програму із забезпечення доїльних апаратів за фінансової підтримки USAID.

Так, у пасовищний період кооператив готується запустити мобільну доїльну установку. Ще одну таку установку для доїння безпосередньо на полі виготовляють на заводі на прохання однієї з сільських громад Монастирищини.

Нагадаємо, USAID за сприяння АТУ підтримує кооператив «Бики Черкащини». Програма їхньої співпраці розрахована на п’ять років і передбачає поетапне збільшення поголів’я бичків на відгодівлі до 10 тис. голів.

Крім того, за підтримки USAID планується виготовлення власної молочної продукції на базі молочного кооперативу.

USAID планує і надалі серйозні фінансові вливання у розвиток молочного кооперативного руху, бо вбачає серйозний потенціал у сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів.